Стратегічне планування інтернет маркетингу

475

Кожен бізнес невпинно шукає способи стати більш ефективним, перетворюючи свої плани і можливості у продажу. Але в сучасному світі не існує універсального маркетингового плану, який був би прийнятний для будь-якої ситуації. На щастя підприємців існують підходи, що дозволяють зрозуміти процес перетворення цільової аудиторії покупців.

Основа стратегічного планування інтернет маркетингу

Технологічну основу для стратегічного планування маркетингу може забезпечити RACE модель, розроблена спочатку для PR (зв’язків з громадськістю). Якщо дуже коротко, то стратегія інтернет просування на базі RACE полягає у чотирьох взаємопов’язаних етапи:

  • систематичний аналіз вихідних даних (Reach),
  • планування адекватних маркетингових зусиль (Plan),
  • реалізація планів взаємодії зі споживачами (Convert),
  • залучення споживачів з метою зростання повторних продажів (Engage).

Потрібна стратегія чи можна обійтися тактичними прийомами?

Коли ваш сайт є ключем до успіху в бізнесі, потрібно стратегічний та цілеспрямований підхід до інтернет — маркетингу. Ваш план повинен спиратися на розуміння того, що ви спілкуєтеся з потрібною аудиторією. Будь-яка стратегія повинна спиратися на фінансові результати і на індикатори ефективності на кожному з етапів воронки продажів. Це дозволить реалізувати потенціал цифрового маркетингу, і забезпечити генерацію значного доходу без нав’язливого і агресивного утримання клієнта.

Загальні правила, яким необхідно слідувати при плануванні

1. Почніть з клієнта

Побудуйте свій майбутній план навколо попиту і потреб, а не навколо ваших послуг і відпрацьованих прийомів просування.

2. Будьте готові до оперативних змін

Ситуації та плани міняються, особливо в епоху цифрових технологій. Доцільно створити укрупнений план на рік, а деталізацію заходів робити на найближчий квартал. Короткостроковий фокус на досягнутих результатах дозволить оперативно вносить корективи в оптимальні стратегію просування.

3. Призначте реалістичні цілі

Використовуйте зрозумілі і конкретні бізнес — цілі у своїх планах. Наприклад, збільшити виручку, середній чек або обізнаність аудиторії. Воронка продажів допоможе конкретизувати напрямки головних ударів». Важливо при призначенні цілей – скоротити і спростити шлях відвідувача до купівлі. У цьому вам має допомогти веб – аналітика.

4. Будьте простіше

Не ховайте вигоди покупця за складними конструкціями. Говорите мовою клієнта. Це допомагає купувати те, що ви пропонуєте.

5. Дотримуйтеся наміченого плану

Регулярно перевіряйте й оптимізуйте намічені плани. Досягнення успіху в чому залежить від правильної інтерпретації отриманих результатів. Для цього використовуйте ключові показники ефективності, і аналізуйте причини змін.

З чого починається стратегічне планування маркетингу

Знати, з чого почати — часто буває складним завданням при написанні плану інтернет маркетингу. Тому, коли у вас є перед очима алгоритм, відповідний розділів моделі, то питання без відповідей зникнуть природним способом.

Фахівці Smart Insights розробили корисну методику стратегічного планування інтернет маркетингу на принципах RACE моделі. Щоб пояснити принцип роботи моделі Smart Insights створили інфографіку, наочно і популярно представляють етапи цифрового маркетингу. Вона показує ключові елементи системи стратегічного планування, і дозволяє зробити оцінку досягнення цілей на кожній стадії воронки.

Фото: Smart Insights

Стратегічне планування інтернет маркетингу починається з розуміння вихідних позицій на ринку, споживачі, конкуренти і доступні ресурси. Завдання – виявити сильні і слабкі позиції вашого ринку збуту, і зосередити наявні ресурси на перспективних напрямках.

Провівши аналіз поточного положення компанії на ринку, встановлюємо цілі та строки їх досягнення. На даному етапі необхідно вирішити завдання, які стануть пріоритетними для реалізації стратегії. Важливо сконцентрувати обмежені ресурси для «головного удару» і не відволікатися на другорядні завдання.

Для моніторингу виконання плану потрібно вибрати інструменти для контролю, і прийняти правила для коригування тактичних завдань. Вам буде потрібно «панель управління», здатна зіставити веб — аналітику та реальні показники продажів. Для збору статистики можна вибрати Google Analytics, базові можливості якого найбільш оптимальні для комерційних сайтів.

Сторінки: 1 2