Покоління Y і Z в Росії: подібності та відмінності

403

Зірки YouTube витісняють ТВ-кумирів, а сам YouTube замінює молодим пошук в інтернеті, йдеться в новому дослідженні — порівняно російських миллениалов (Y) і центениалов (Z), проведеним міжнародним комунікаційним агентством PBN H+K спільно з незалежною дослідницькою компанією MAGRAM MR. Результати дослідження були представлені 18 травня 2017 року.

Покоління Y і Z: подібності та відмінності

Дослідження проводилося у форматі онлайн-опитування в 15 містах-мільйонниках Росії серед 1500 молодих людей у квітні-травні 2017 р. Покоління Y було представлено учасниками віком від 18-35 років, а покоління Z – від 14-17 років.

Одна з головних висновків дослідження – YouTube є ключовою платформою для пошуку і споживання контенту серед покоління Z практично по всім категоріям. Якщо покоління Y інформацію за темами ЗСЖ, технології, бізнес ще продовжує шукати в звичайному інтернет — пошуку, те покоління Z по цим темам переїхало на YouTube. Що важливо – навіть новини центениалы впізнають на YouTube (46%). Мілленіали теж не відстають від трендів: 40% опитаних воліють отримувати новини на YouTube, тут же вони дивляться розважальний контент (49%) і відео про технологіях (45%).

Якщо переходити на особистості, то всі герої покоління Z прийшли з YouTube. Серед найпопулярніших Маша Вей, Катя Клэп, Ірина Блан. Якщо говорити про музику, то це Юрій Хованський і представники реп-музики, а в категорії розваг лідирує Макс +100500 і Данила Поперечний.

А ось покоління Y стежить за медійними особами (телеведучими, акторами, співаками). Особливою популярністю користуються Ольга Бузова, Ксенія Бородіна, Настя Самбурська. В категорії «гумор» лідирує Павло Воля і Гарік Харламов, слухають мілленіали рок – Земфіру і Ленінград. Обидва покоління назвали в числі фаворитів Миколи Соболєва, який у своєму влоге на YouTube піднімає гострі соціальні проблеми. Єдиними ТВ-кумирами, які користуються популярністю у обох поколінь, є Ольга Бузова і ведучі «Орла і решки» Регіна Тодоренко і Андрій Бідняків.

Сторінки: 1 2