Контекстна реклама: плюси і мінуси

340

Контекстна реклама володіє колосальним перевагою, вона пропонує підвищену доречність та своєчасність. Вона надає рекламодавцям можливість бути автентичними запитам споживачів і показує рекламні оголошення в момент пошуку продукту, намагаючись потрапити на очі вашим покупцям.

Сучасна контекстна реклама враховує географічне розташування цільової аудиторії, мова спілкування, ключові слова запиту, пов’язані зі змістом web-сайту, що дозволяє їй знайти кращу пропозицію на даний момент.

Як працює контекстна реклама?

У більшості випадків відповіддю на поставлене питання є націлювання на ключові слова. Простіше кажучи, рекламні оголошення будуть показуватися кожен раз, коли запит користувача буде відповідати ключовими словами, впровадженим на відповідній сторінці сайту. Тому Яндекс Директ і Google AdSense є ідеальними платформами для контекстної реклами на російському ринку. Місце розташування рекламного оголошення в пошукових системах буде залежати від ціни, призначеної рекламодавцем: чим більше ставка, тим вища ймовірність показу в перших рядках результатів пошуку.

Завдяки правильному таргетингу контекстна реклама допоможе вам не тільки поліпшити розміщення оголошень, але і точно налаштувати їх для цільової аудиторії. Щоб ефективно використовувати контекстуальну рекламу, доцільно створювати максимально конкретні оголошення для вузьких груп ключових слів чи сторінок сайту. Це максимізує релевантність для користувачів в пошуку, що, в свою чергу, веде до зростання числа переходів (кліків на оголошення), конверсії рекламної кампанії та рентабельності інвестицій на інтернет-просування.

За і проти контекстної реклами

Контекстна реклама — це хамелеон, що змінює свій колір залежно від інвестицій, професійного рівня інтернет-маркетологів, їх здатності діяти гнучко і нетрадиційно. Як показує практика, контекст відмінно підходить для прямих продажів та брендингу, а обмеження на формат рекламних оголошень не заважають, а стимулюють творче мислення рекламодавця.

Плюси

Оплата за клік

Розміщуючи класичну рекламу, ви розраховуєте, що вона буде помітною і клієнти будуть звертатися в компанію. Але, потенційно, цього може і не відбутися, а за розміщення реклами треба заплатити. Контекстна реклама пропонує іншу модель взаєморозрахунків – оплата за клік. Рекламодавець оплачує тільки ті переходи, які явно виражають інтерес споживача. Це особливо важливо у випадку, коли рекламний бюджет обмежений.

Цільовий трафік

Контекстна реклама охоплює людей, які шукають послуги по ключовим запитам, пов’язані виключно з нішею вашого бізнесу. У цьому випадку можна говорити про «лазерної точності» рекламної кампанії. Оскільки ви пропонуєте перехід на свій сайт, ви отримуєте доступ до цільової аудиторії в певних географічних регіонах, які зацікавлені у ваших послугах.

Швидкість отримання трафіку

Якщо вам потрібен трафік відразу, контекстна реклама – один з кращих варіантів. Це безпосередньо позначається на зростанні продажів. Важливо пам’ятати, що позитивного ефекту передує попередня робота з формування семантичного ядра і створення стратегії контекстної реклами.

Мінуси

Висока вартість порівняно з пошуковим трафіком

Не можна так відразу сказати, витрати на контекстну рекламу будуть високі і стануть не підйомними для малого бізнесу. З-за того, що початкові витрати в момент запуску рекламної кампанії можуть бути трохи вище очікуваного бюджету, вона відштовхує деяких підприємців. Але треба кілька днів, щоб знизити вартість кліка за рахунок оптимізації ставок та рекламних оголошень. Важливо визначити прийнятну частку рекламних витрат на залучення покупців і цілеспрямовано вносити оперативні зміни в контекст.

Трудомісткість підготовки рекламних оголошень

При підготовці рекламної кампанії потрібен певний навик. Кожен раз, запускаючи нову кампанію, доводиться оптимізувати фрагменти оголошень. Мета підготовчої роботи — написати оптимально релевантні рекламні оголошення, але досягти високої ефективності без тестування різних варіантів дуже важко.

Підіб’ємо підсумок

Успіх контекстної реклами в значній мірі залежить від вибору правильної майданчики і правильного часу показу оголошення. Копітка налаштування рекламних кампаній і щоденний моніторинг забирають багато з без того цінного часу у підприємця. Треба встигнути не лише розрекламувати свої продукти, але і управляти своїм бізнесом, заробляючи прибуток.

Ви намагаєтеся вирішити, чи підходить вам контекстна реклама? Напишіть нам коротке повідомлення, і ми обговоримо, як можемо допомогти.

© Блог про маркетинг ActualMarketing

Будь ласка, залиште це поле порожнім.

Підпишись на нашу розсилку і приєднайся до 1 267 передплатникам.

Перевірте Вашу поштову скриньку і підтвердіть свою підписку.