Як вибрати MacBook

8-6-2020

not found

Також хочемо вам порекомендувати магазин Apple Харьков
Привіт!

Минулого разу (у минулому році, так-так) ми закінчили на бюджеті «до 30,000 рублів».

А ми йдемо далі.

ДИСКЛЕЙМЕР

У даній серії статей передано моя особиста думка. Тут ви не почуєте закликів до придбання самих останніх новинок будь-яку ціну, як і не знайдете популяризації понтів. Моя мета – максимально ефективно використовувати свої кошти, при цьому отримуючи необхідну віддачу від покупок і ігноруючи маркетингові стереотипи.

Бюджет «Студентський-плюс»

Що запропонує ринок до 40 тисяч рублів?

Ну, по-перше, звичайно ж MacBook Pro (late 2012) with Retina display, родоначальник усіх Macbook c Retina-дисплеями.

Зараз йдеться виключно про 13″ моделі.

Новий зовні (тонкий, легкий, з ламінованим екраном), але внутрішньо – абсолютно той же mid 2012.

– той же процесор core i5/i7 третього покоління,

– той же обсяг оперативки в базі – тільки тепер додати її не можна, вона розпаяні на платі.

– SSD тепер обзавівся форматом РСІе-х2, але зберіг стандарт SATA3 з попередніх поколінь MacBook – відповідно, швидкості практично не змінилися.

Що це означає для нас, як для кінцевих споживачів?

MacBook Pro (late 2012) Retina вийшов дуже спірним. У першу чергу тому, що навантаження на «залізо» значно збільшилася (екран високої чіткості), але саме залізо при цьому не було посилено. Як результат – інтегрована графіка Intel HD 4000 просто не справляється з графічної навантаженням навіть в інтерфейсі ОС. Гальма, лаги, слайдшоу – все це нормальна ситуація для даної моделі. По суті, ця модель виконувала роль обкатки нового екрану і нового тонкого корпусу. Саме так до неї і треба ставитися.

Купувати? Особисто я не раджу. Хоча невелика ціна і магія слова «Retina» може дуже спокушати.

Мій рекомендасьон – при наявності суми в 35 тисяч знайти mid 2012 без Retina за 30, вкласти в нього цю різницю в ціні і насолоджуватися плавним і швидкою роботою. Так, ви пожертвуєте якістю матриці, але виграєте у всьому іншому.

Що стосується 15″ апарату Retina 2012 – в них встановлені всі ті ж горезвісні “отпадающие” дискретні чіпи, а тому дану модель я теж не рекомендую.

До вибору наступної моделі потрібно ставитися дуже уважно.

Мова йде про MacBook Pro 2013-го модельного року.

Особливість в тому, що протягом одного року були випущені дві моделі з різним залізом.

MacBook Pro Retina, 13-inch, EARLY 2013) – тут все максимально сумно. Залізо не зазнала практично ніяких змін після late 2012, і, відповідно, все, що написано вище, можна застосувати і до цієї моделі. Максимально дивне оновлення, змінило всього одну букву в індексі процесора.

Брати все так само не рекомендую, в тому числі 15″ – все з тієї ж причини, що і вище.

У моделей з Retina-дисплеєм є також специфічна проблема – антиблікове покриття на склі екрану з часом починало облазити у тих, хто користувався будь-якою хімією для очищення моніторів (спиртові серветки, спреї та інше), а також іноді – від пальців, наприклад, в районі розташування камери (мето відкриття кришки) і з боків (місця регулювання нахилу кришки пальцями). В результаті, на багатьох девайсах на «авіто» можна побачити облізлу рвану «окантовку екрана – а іноді й весь він може бути зіпсований аж до нерівномірного матового стану. Виглядає моторошно, але за фактом доставляє тільки естетичний дискомфорт – якщо він вам знайомий. Переживати про це не варто.