Версия для печатиНа печать Написать письмоНаписать письмо ВойтиАвторизация Карта сайтаКарта сайта
Студия рекламы "Ника"
Студия рекламы "Ника"
Главная
 
Наружная реклама
 
Полиграфия
 
Сувенирка
 
Дизайн
 
Организация мероприятий
 
Наши работы
 
Статьи и обзоры
 
Создание и продвижение сайтов
 
Контакты
 

Правила общения по-телефону в деловой беседе.

Телефонний лексикон

·        Перед дзвінком треба заздалегідь обміркувати, з ким ви хочете поговорити і про що. Саме так ви уникаєте недоречного «е-е-е…» чи «ну-у…»

·        Під час телефонної розмови з незнайомими працівниками чужого офісу неприпустимо вживати панібратських висловів на зразок «люба», «дорогенька» тощо.

·        Викиньте зі свого лексикону слово «мабуть»: ваша розмова завжди повинна свідчити про вашу впевненість у собі й у своїй справі. Приклад: «Наш головний бухгалтер прийде до вас з пропозиціями, мабуть, у п’ятницю». Партнер може засумніватися: чи готові ви до співпраці, чи впевнені ви, що впораєтеся з розрахунками? Краще сказати інакше: «В п’ятницю наш головний бухгалтер прийде до вас з готовими пропозиціями».

Ось ще приклад: «Я сподіваюся, що мої працівники вже оплатили ваш рахунок…». Не треба лінуватися: Тут-таки довідайтеся про сплату рахунку й твердо скажіть клієнтові: «сплачено» або «поки що не сплачено, але найближчим часом!...» Оце-солідно. 

Деякі тонкощі

·        Ви зателефонували до чужого офісу, але потрібної вам особи не має на місці. Що робити?:

Варіант-1:Запитайте в іншого працівника, коли з’явиться вам потрібна людина, і зателефонуйте пізніше.

Варіант-2: Залишіть секретарці партнера номер свого телефону й попросіть її з’єднати вас коли той буде на робочому місці.

·        Якщо ви зателефонували до чужого офісу й не застали там потрібного вам працівника, ніколи не питайте куди він пішов, або що він зараз робить. Краще поцікавтеся: «А коли буде зручно зателефонувати ще раз?»

·        Якщо на ваш дзвінок «відгукнувся» автовідповідач спершу, назвіть себе, зазначте час і залишіть коротке повідомлення про свою справу: «Добрий день! Це Володимир Коваль, директор підприємства «Дзвін». Зараз дванадцята година. Я телефоную в справі можливого придбання вашого обладнання. Прошу зателефонувати до вісімнадцятої години на телефон мого офісу 617-35-25. Дякую!»

·        «На тамтому кінці дроту» вам пообіцяли когось покликати до телефону, але протягом наступних кількох хвилин слухавка «мовчить». Європейські бізнесмену в такому випадку зазвичай чекають дві хвилини й кладуть слухавку на важелі, а потім телефонують знову.

·        Якщо до вас зателефонувала роздратована людина, жодного разу «не заводьтеся» й собі. Спокійно й терпляче дайте співрозмовцеві «випустити пар». А коли той заспокоїться, починайте ділову розмову. Тоді у вашого партнера складеться враження, що ви -  чуйна та врівноважена людина, якій завжди можна «висповідатися». Колись це вам дуже знадобиться…·        Якщо з технічних причин розмову було перервано, то знову набрати номер має той, хто телефонував («ініціатор розмови»).

·        Якщо до вас хтось зателефонував і перебив важливу розмову, скажіть просто й щиро: «Вибачте в мене зараз гість, і я не хотів би переривати нашу бесіду. Будь ласка скажіть, коли буде зручно зателефонувати до вас трішки пізніше».

Кожну ділову телефонну розмову закінчуйте своєрідним підсумком: двома-трьома фразами «зафіксуйте», в чому ви дійшли згоди. Люди завжди найкраще запам’ятовують, те що було сказано наприкінці.

 

Еще статьи:

Как вести бизнес переговоры по-телефону

Работаем с персоналом

Телефонный лексион который необходимо использовать предпринимателям

Выбираем рекламного агентство с которым хотим работать

Хотите знать: сможете ли Вы стать предпринимателем? Пройдите тест.

Комментировать » Комментариев (0)