45 безкоштовних сервісів для малобюджетного маркетингу

327

Освоїти просування в соціальних мережах можна без великих фінансових витрат. Як правило, на старті проекту бюджету на маркетинг, або дуже обмежений, або зовсім відсутня. Починаючи свій маленький бізнес доводиться вирішувати дуже непросте завдання — як ринок проінформувати про ваші послуги і як збільшити обізнаність споживачів.

Малобюджетний маркетинг

Малобюджетний маркетинг починається з публікацій в соціальних мережах, які расшариваются по дружбі. Ви просите друзів вступити в групу і поділитися контентом.

Багато дрібні підприємці змушені самі займатися своїм просуванням. Їм вкрай необхідна можливість на початковому етапі скористатися ефективними, але в теж час безкоштовними можливостями корисних ресурсів.

Євгенія Станина (Генеральний директор SMM — агентства «Контент править!) зробила цікаву добірку безкоштовних сервісів для просування в соціальних мережах. Посилання на оригінальний текст — в кінці посту.

Створення картинок для соцмереж

https://www.canva.com/ Класна штука для тих, хто хоче заощадити на дизайнера, і при цьому зробити таку картинку, щоб не соромно було повісити в групу. Робляться тут картинки для всіх соцмереж, особливо підійде для акцій/знижок/привітань зі святами. Умовно-безкоштовною частини вистачить з головою.

https://pablo.buffer.com/ Більш простий сервіс, вміє накладати текст на картинку для соцмереж, затемнюючи/розмиваючи її. Великий бонус: є вбудований пошук за безкоштовним фотостокам запит тільки англійською). Мінус: обмежений вибір кириличних шрифтів.

https://new.picture.plus Безкоштовні шаблони для соцмереж, які можна редагувати не в ФШ, а онлайн. Вибір невеликий. Величезний плюс — багато шрифтів, а ще є можливість створити обкладинки для ФБ. Вимагає реєстрації і іноді підвисає.

https://lolkot.ru/lolmixer/ Цю штуку придумали для того, щоб робити смішні мемчики з котиками. Але зате в ній мінімум налаштувань і працює вона швидко і безвідмовно. Зліпити прийнятну картинку з написом можна секунд за 30. Але не чекайте багато чого, там всього 10 шрифтів і мало налаштувань.

http://createcollage.ru/ Швидко створює колаж з декількох зображень. Ключове слово “швидко” — аналогічних сайтів багато, але вони люблять підвішувати.

Збереження вмісту

http://ru.savefrom.net/ Для тих, хто переймається спеціальними сохранялками картинок з Instagram. Можна не паритися, наприклад, за посиланням сохранялка, яка вбудовується розширенням в браузер і зберігає фото в один клік. А ще відео з YouTube і купу всього іншого, що зазвичай незручно зберігати.

http://joxi.ru/ Безкоштовна програма для створення скріншотів. Можна не тільки швидко робити скріни, але й затемнювати області, малювати симпотичные стрілочки і все таке. Може зберегти, а може і просто скопіювати картинку.

Аналітика в SMM

http://socialstats.ru/ Безкоштовно аналітика спільнот Вконтакте, працює, тільки якщо у вас є права адміністратора групи.

http://likealyzer.com/ Безкоштовно аналітика сторінки або групи у Facebook. Показує не так багато, як хотілося б, але корисна на ранніх етапах, коли ви наповнюєте сторінку.

http://ink361.com/ Безкоштовно аналітика з Instagram. Зберігайте цю посилання дбайливо, тому що подібних безкоштовних аналогів саме з Instagram просто немає. Показує все, що тільки можна побажати, крім приросту передплатників.

http://utmurl.ru/ Простий генератор UTM-міток

Безкоштовні фотостоки

https://www.sitebuilderreport.com/stock-up Шукає відразу по купі безкоштовних фотостоков.

https://pixabay.com На відміну від інших фотостоков, непогано шукає за запитами на російською мовою. Мінуси: трапляються відверто погані, аматорські знімки.

https://www.pexels.com/ Милі настроенческие картинки, які не схожі на звичайні стокові знімки, тим не менш, це теж безкоштовний фотосток.

https://unsplash.com/ Хипстерские фото, але мало фото людей.

http://jaymantri.com/ Безкоштовні абстрактні картинки і пейзажі, відмінно підійдуть для фону.

http://kaboompics.com/ надзвичайно приємні безкоштовні комерційні фотографії.

http://www.designerspics.com/ На цьому фотостоке не так багато безкоштовних зображень, зате всі хороші.

http://isorepublic.com/ Яскраві комерційні фотографії, і все знову ж безкоштовно.

https://stocksnap.io/ Ще один безкоштовний фотосток, дуже вдалий пошук по сайту.

http://www.gratisography.com Зустрічаються вельми дивні фото, зате можна знайти щось незвичайне.

https://negativespace.co/ І останній невеликий сайт з безкоштовними приємними фотографіями.

Безкоштовні видеостоки

http://www.coverr.co/ Видеосток, безкоштовні відео, які можна використовувати в якості фону або ще чогось.

https://videos.pexels.com/ Ще один хороший видеосток з настроєвими короткими відео з вільної лиценизией (читай: безкоштовні).

Безкоштовні стоки з іншим контентом

http://www.freepik.com/ Безкоштовні векторні зображення і не тільки, дуже класний сайт.

http://www.flaticon.com/ Величезна база найкрасивіших безкоштовних векторних іконок, підійдуть для інфографіки, кнопок — загалом, для всього.

http://pattern.flaticon.com/ А тут з тих же векторних іконок можна створювати патерни і використовувати їх скрізь.

https://gifmachine.ru/ Генератор gif-ок, можна створювати все, що душі завгодно, але безкоштовно всього 5 штук.

Для створення тексту

https://glvrd.ru/ Перевірка тексту на відповідність инфостилю. Фанатично використовувати не потрібно, 7-8 балів цілком вистачить для того, щоб текст був без штампів, але душевний.

https://www.artlebedev.ru/tools/orfograf/ Орфограф. Перевіряємо наш чудовий текст на грамотність.

https://www.artlebedev.ru/tools/transcriptor/ Трапскриптор. Показує, як читається по-російськи слово на іноземній мові: доступний не тільки англійську, але й інші мови.

Для натхнення

http://designspiration.net/ Незвичайні фото, ілюстрації та арт: надихаємося роботами дизайнерів. Можна підібрати за кольором. Запити розуміє тільки англійською.

https://ru.pinterest.com/ Пинтерест. Спочатку може здатися безглуздим, але перейдіть на короткі (з 2-3 слів) запити англійською, а потім просто клацніть на пару більш-менш придатних зображень. І ось під ними Пинтерест показує просто море подібного контенту! Відмінно підходить для того, щоб опрацювати ідею або знайти інші варіанти.

Організація роботи SMM-щика

https://smmplanner.com/ SMM-планер. Відкладений постинг, 100 безкоштовних постів на місяць для будь соцмережі. Вміє публікувати підбірки фотографій, ставити геолокацію, шле фото в Stories Instagram, можна налаштувати розклад проектів.

https://trello.com/ Трелло. Використовуємо для управління проектами. Найбільше подобається за простоту та зрозумілість.

https://docs.google.com/ Гугл.Документи. Безкоштовні онлайн-аналог Word, але з дивовижними штуками: наприклад, один і той же документ можуть редагувати одночасно кілька осіб (і бачити при цьому дії один одного), можна залишати коментарі. Незамінне для командної роботи та/або погодження правок з клієнтом.

https://docs.google.com/presentation/ Гугл.Презентації. Рекомендуємо використовувати для створення та затвердження контент-плану по новим проектам, а також для того, щоб давати наочні техзавдання дизайнерам. Аналог PowerPoint, але з усіма плюсами Гугл. Документів по спільному редактирванию.

https://calendar.google.com/ Гугл.Календар. Зручно саме те, що у кожного співробітника свій календар + є календар агентства, де видні всі дедлайни. В окремому проекті також зберігаємо всі дати оплат від клієнтів і дати нарахування зарплати співробітникам. Є додаток для телефону. Зручно для тих, хто хоче нічого не ускладнювати.

Корисні додатки Вконтакте для SMM-щика

https://vk.com/app5474492_7970674/ Додаток Модератор. Дуже потрібна штука, коли співтовариство продає, і не можна пропускати коментарі. Відстежує коментарі в співтоваристві і показує нові. В рази спрощує життя того, хто займається зворотним зв’язком.

https://vk.com/app4469510_7970674/ Ще один додаток, який показує коментарі в співтоваристві за датою додавання. Воно, звичайно, в рази простіше, але є бонус: можна дивитися коментарі не тільки у своєму, а й у чужих спільнотах.

https://memedia.ru/spec/antidogs.php/ Анти “собачки”. Просте додаток, яке показує, скільки в групі заблокованих учасників.

https://vk.com/app3046467#deserters/ Культове додаток Дезертир. Показує, хто вийшов з групи, можна також дивитися групи конкурентів.

https://vk.com/wikicode/ Вихідний код Вікі-сторінок Вконтакте. Показує код і своїх, і чужих вікі-сторінок, що можна вкрасти (скопіювати, запозичити) чуже оформлення, щоб не сидіти над ним самостійно.

https://vk.com/app4353239_7970674/ Додаток, яке показує всіх користувачів по даті вступу. Можна подивитися першу і останню 1000 передплатників.

https://vk.com/app4672576_7970674/ Лічильник постів. Показує, скільки було постів сьогодні і середня кількість постів. Просто і зрозуміло: аналізуйте активність конкурентів.

Оригінал статті можна прочитати за посиланням.

Будь ласка, залиште це поле порожнім.

Підпишись на нашу розсилку і приєднайся до 1 267 передплатникам.

Перевірте Вашу поштову скриньку і підтвердіть свою підписку.